![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 4014131
*
nr 401 4131
Pigtittare
höjd: 68
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 14:35:00
1
200 kr
19/3 14:37:16
1
300 kr
20/3 10:45:37
2
300 kr
20/3 15:46:52
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 401 4131
Pigtittare
höjd: 68
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 14:35:00 | 1 | 200 kr |
19/3 14:37:16 | 1 | 300 kr |
20/3 10:45:37 | 2 | 300 kr |
20/3 15:46:52 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53